| Name: | 601 W COMPANY, INC. |
| Company number: | 3842069 | Company status: | Inactive Dissolution By Proclamation / Annulment Of Authority |
| Incorporation date: | 6 August 2009 (over 11 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | C/O ZANE & RUDOFSKY, ESQS., 601 WEST 26TH STREET, NEW YORK, NEW YORK, 10001, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 601 W COMPANY, INC. |
| Company addresses: | Head Office Address 601 W COMPANY, INC., 601 WEST 26TH ST, STE 1275, NEW YORK, NEW YORK, 10001 |
| Latest events: | 2009-08-06 Incorporated2009-08-06 - 2016-08-04 Addition of officer 601 W COMPANY, INC, principal executive office2009-08-06 - 2016-08-04 Addition of officer MARK KARASICK, chief executive officer |
| Officers: | 601 W COMPANY, INC INC MARK KARASICK chief executive officer |