| Name: | 601 W 137 DELI CORP. |
| Company number: | 3110054 | Company status: | Active |
| Incorporation date: | 5 October 2004 (over 16 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 601 WEST 137TH STREET, NEW YORK, NEW YORK, 10031, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 601 W 137 DELI CORP. |
| Company addresses: | Head Office Address 601 W 137 DELI CORP., 3381 BROADWAY, NEW YORK, NEW YORK, 10031 |
| Latest events: | 2004-10-05 Incorporated2004-10-05 - 2019-12-05 Addition of officer 601 W 137 DELI CORP, dos process agent2004-10-05 - 2019-12-05 Addition of officer ADNAN ALSHABBI, chief executive officer |
| Licenses: | 1. Jurisdiction of License New York (US)Issuer State Liquor AuthorityCategory BusinessLicense number 1162614Other trading names Permissions GROCERY BEER, WINE PRODLocations |
| Officers: | 601 W 137 DELI CORP dos process agent ADNAN ALSHABBI chief executive officer |