| Name: | E2K MAGAZINE INC. |
| Company number: | 2682158 | Company status: | Inactive Dissolution By Proclamation / Annulment Of Authority |
| Incorporation date: | 21 September 2001 (about 20 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 71 WEST 182ND STREET, STE 3B, BRONX, NEW YORK, 10453, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | E2K MAGAZINE INC. |
| Latest events: | 2001-09-21 Incorporated2001-09-21 - 2016-04-18 Addition of officer E2K MAGAZINE INC, principal executive office2001-09-21 - 2016-04-18 Addition of officer EMMA Z RAMOS, chief executive officer |
| Officers: | E2K MAGAZINE INC principal executive office EMMA Z RAMOS chief executive officer |