| Name: | 58A JVD INDUSTRIES LTD. |
| Company number: | 1485573 | Company status: | Active |
| Incorporation date: | 1 November 1990 (over 30 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 261 W LINCOLN AVENUE, MT VERNON, NEW YORK, 10550-2431, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 58A JVD INDUSTRIES LTD. |
| Company addresses: | Head Office Address 58A JVD INDUSTRIES LTD., 261 W LINCOLN AVENUE, MT VERNON, NEW YORK, 10550-2431 |
| Latest events: | 1990-11-01 Incorporated1990-11-01 - 2019-12-05 Addition of officer 58A JVD INDUSTRIES LTD, dos process agent1990-11-01 - 2019-12-05 Addition of officer JOHN DEL BENE, chief executive officer |
| Officers: | 58A JVD INDUSTRIES LTD dos process agent JOHN DEL BENE chief executive officer |