| Name: | 53W 111 HOLDING CORP. |
| Company number: | 1075892 | Company status: | Active |
| Incorporation date: | 22 April 1986 (about 35 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 53 WEST 111ST ST, STE 1A, NEW YORK, 10026, NEW YORK, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 53W 111 HOLDING CORP. |
| Company addresses: | Head Office Address LARRY LUX, 53 WEST 111ST ST, STE 1A, NEW YORK, NEW YORK, 10026 |
| Latest events: | 1986-04-22 Incorporated1986-04-22 - 2019-12-05 Addition of officer LARRY LUX, chief executive officer1986-04-22 - 2019-12-05 Addition of officer LARRY LUX, dos process agent |
| Officers: | LARRY LUX chief executive officer LARRY LUX dos process agent |