| Name: | 496/496A COURT STREET CORP. |
| Company number: | 2667542 | Company status: | Active |
| Incorporation date: | 3 August 2001 (over 19 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 206 CARROLL ST LOWER LEVEL, BROOKYN, NEW YORK, 11231, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 496/496A COURT STREET CORP. |
| Company addresses: | Head Office Address 496/496A COURT STREET CORP., 206 CARROLL ST LOWER LEVEL, BROOKLYN, NEW YORK, 11231 |
| Latest events: | 2001-08-03 Incorporated2001-08-03 - 2019-12-05 Addition of officer 496/496A COURT STREET CORP, dos process agent2001-08-03 - 2019-12-05 Addition of officer DEBRA SCOTTO, chief executive officer |
| Officers: | 496/496A COURT STREET CORP dos process agent DEBRA SCOTTO chief executive officer |