| Name: | "47" ALUMNI ASSOCIATION OF THE DEAF, INC. nonprofit |
| Company number: | 2048973 | Company status: | Active |
| Incorporation date: | 17 July 1996 (almost 25 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC NOT-FOR-PROFIT CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | 225 EAST 23RD STREET, ROOM 128, NEW YORK, NEW YORK, 10010, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | "47" ALUMNI ASSOCIATION OF THE DEAF, INC. |
| Latest events: | 1996-07-17 Incorporated1996-07-17 - 2019-12-05 Addition of officer "47" ALUMNI ASSOCIATION OF THE DEAF, INC, dos process agent |
| Officers: | "47" ALUMNI ASSOCIATION OF THE DEAF, INC INC |