| Name: | 468A INC. |
| Company number: | 4262736 | Company status: | Inactive Dissolution |
| Incorporation date: | 25 June 2012 (almost 9 years ago) |
| - | |
| Company type: | DOMESTIC BUSINESS CORPORATION |
| Jurisdiction: | New York (US) |
| Business number: | unavailable |
| Registered address: | C/O SINGER & FALK, INC., 48 SOUTH SERVICE ROAD, MELVILLE, NEW YORK, 11747, United States |
| Agent name: | unavailable |
| Previous names: | 468A INC. |
| Company addresses: | Head Office Address 468A INC, 48 SOUTH SERVICE ROAD, MELVILLE, NEW YORK, 11747 |
| Latest events: | 2012-06-25 Incorporated2012-06-25 - 2016-05-03 Addition of officer 468A INC, principal executive office2012-06-25 - 2016-05-03 Addition of officer YANIV ZOHAR, chief executive officer |
| Officers: | 468A INC principal executive office YANIV ZOHAR chief executive officer |